Elfelejtett jelszó?

Templomunk

1930-ban indította meg a templomépítés mozgalmát Jamrich Béla világi elnök vezetésével a 310 lelket számláló gyülekezet. Az ünnepélyes alapkõelhelyezés 1935 november 24-én volt. Felszentelését 1936 október 11-én végezte D. Kapi Béla püspök, Horváth Lajos esperes segédletével. Az akkori modern nemzetközi építészet leegyszerűsített formáihoz jól alkalmazkodó, az egyszerűségében is szép templomot Kalmár Zoltán építészmérnök - a nagykanizsai gyülekezet felügyelõje - tervezte.
Az oltárt és a szószéket Fekete Dezsõ rákosszentmihályi műasztalos készítette.
Az oltárkép Raksányi Dezsõ festőművész, képzõművészeti fõiskolai tanár alkotása, és Krisztust ábrázolja a gyermekek között. Ezzel a művész a lelkes, dunántúli, evangélikus gyermekseregnek állít emléket, akik gyűjtõlapocskákon jegyzett, 2 fillérekbõl összegyűjtött adományaikkal hozzájárultak a templom felépítéséhez (téglajegy). Az így összegyűjtött összeg több mint 5 000 pengõt tett ki. Alig két hónap múlva ismét örömünnepe volt a csurgói híveknek.
Egy áldozatkész, öreg házaspár - Ladila József és neje, Marics Éva - 320 kg-os harangot ajándékozott az új templomba.
A templom kiállta a 2. világháború viszontagságait, de közvetlenül a németek kivonulása elõtt - amikor felrobbantották a szomszédos református templomot - nagyobb sérüléseket szenvedett. A következõ néhány évben azonban a gyülekezet helyreállította.
A templom következő külső felújítása a nyolcvanas években történt.
2001-ben a tetőzetet javítatta ki a gyülekezet. 2004-ben a belső festési munkálatok készültek el, 2007-ben a teljes külső renoválás és a belső tér felújításának befejezése (burkolat csere, belső larzetfeljáró kialakítása, oltártér átalítása, bejárati ajtok cseréje) történt meg.