2008-as események

Ökumenikus Imahét

ÖKÜMENIKUS IMAHÉT A KRISZTUSBAN HÍVŐK EGYSÉSÉÉRT

Idén is megrendezésre került a városi zarándolkat, melyen minden napon más helyszínen más igehirdetőt hallhattunk. A választott ige

"...szüntelenül imádkozzatok"
(1Thessz 5,17)

kapcsán az imádkozás került az idei esztendőben a látótér középpontjába.
Hétfőn, 2008. január 21-én az Alsoki Református Templomban Kendeh-Kirchknopf László Domokos evangélikus lelkész, a hét vezérigéjét véve alapul arról szólt, hogy milyen fontos a szüntelen kapcsolattartás az Istennel, és ennek útja az imádság, vagyis az Istennel folytatott beszélgetés.
Kedden, 2008. január 22-én a Református Gimnázium Dísztermében Maczkó Gyula, római katolikus esperes-plébános, Jézus templomtisztítási töreténete alapján hívta fel figyelmünket arra, milyen fontos a bűnvalló imádság, és az, hogy az igazi imádság siha nem öncélú, hanem mindig a másikért szólal meg, tudván mindemellet, hogy "Legyen meg a Te akaratod".
Szerdán, 2008. január 23-án a Csurgói Református Templomban Rezonja Ferenc, Muraszombati Római Katolikus Püspöki Helynök Irodaigazgató, Szlovénia, Mt 5 alapján arra hívta fel a figyelmet, hogy az imádság egységet képes teremteni, és nagyon fontos, hogy egységben tudjunk imádkozni.
Csütörtökön, 2008. január 24-én a Jézus Szíve Római Katolikus Templomban Kendeh-Kirchknopf Péter, evangélikus lelkész, a Luther Kiadó igazgatója, igehirdetése alapján, melynek alapigéje a Farizus és vámszedő példázatának két imádsága alapján, arról elmélkedhettünk, hogy milyen is az igazi keresztyén imádság.
Pénteken, 2008. január 25-én az Evangélikus Templomban Szászfalvi László reformártus lelkész igehirdetésében arról szólt, melynek alapigéjét az első Thesszalonikai levélből vette, hogy a szüntelen imádkozás egyben folyamatos istenre figyelést is jelent, az ő válaszára való odafigyelést.
Szombaton, 2008. január 26-án a Szentlélek Római Katolikus Templomban Jakab László Tibor református lelkész arról szólt, hogy milyen fontos is az ember életében az imádkozás, és ezzel együtt az Istennel való kapcsolattartás.