Ökumenikus imahét 2009 Csurgó

Rövid áttekintése a hét eseményeinek

Január 19-én a Csurgói Református Templomban Botfai Levente József, pálos szerzetes Máté evangéliuma alapján hirdette az egység alapját, a jézusi új parancsolatra, a szeret parancsára hívva fel a figyelmet.

Január 20-án a Jézus Szíve Római Katolikus Templomban Kendeh László, evangélikus lelkész Lk 4,16-21 alapján arra hívta fel a figyelmet, hogy egységünk és mindennapjaink alapja Jézus Krisztus kell, hogy legyen.

Január 21-én a Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium Dísztermében Szászfalvi László,református lelkipásztor a teremtés történet és a Római levél mondanivalójával kapcsolatosan 3 dologra irányította a figyelmet: a világ Isten teremtménye, a világot az ember elrontotta, a világ megváltatott Krisztus által.

Január 22-én az Evangélikus Templomban Maczkó Gyula, esperes-plébános a Farizeus és vámszedő példázata alapján az imdádság fontosságáról, és arról, mint egyik közös alapról beszélt.

Január 23-án a Szentlélek Római Katolikus Templomban Szászfalvi Lászlóné, református lelkipásztor a 22 Zsoltár gondolatvilága alapján arról szólt, hogy a hívő, keresztyén élet sem mentes a nehézségektől, a problémáktól, de Krisztusban mindig van lehetőség az újrakezdésre, a boldogságra.

Január 24-én az Alsoki Református Templomban Prof. Dr. Szabó Lajos, az Evangélikus Hittudományi Egyetem Gyakorlati Teológiai Tanszék Tanszékvezető professzora a Jelenések könyve alapján a mindannyiunknak elkészített új Jeruzsálemről szólt, mint a közös reménység alapjáról.