A 2006-os év eseményei

Kedves Látogató! Itt mindazokat a eseményeket, alkalmakat gyűjtöttük össze, melyeket ebben az évben hittanosainknak szerveztünk.

Tábor 2006

Az idei évben, majd húsz gyermekkel táborozhattunk együtt 2006. július 2. és 8. között.
Korosztály szempontjából meglehetősen vegyes volt a kis csapatunk, hiszen az elsőstől a 13 évesig voltak táborlakóink. Az idei évben a teremtés hét napjáról beszélgettünk a gyermekkel. Ezen belül pedig próbáltuk együtt megérteni, hogy mi is a feladatunk a világban, és hol a helyünk. Hogyan tudunk úgy élni, akár városban, akár falun, hogy megkíméljük környezetünket a lehető legnagyobb mértékben.
A természet megismerésében nagy segítségünkre volt dr. Horváth Gábor állatorvos, aki gyermekeknek szóló, de nagyon színvonalas előadásokban mutatta be Magyarország vadállatait, háziállatait, és mindezek betegségeit és azt, hogy melyik állatot hogyan kell, vagy lehet gondozni, védeni, őrizni.
A napot a templomban, énekléssel, gondolatébresztéssel kezdtük, és esténként újra a templom csendjében áhítattal zártuk a napot, hálát adva a sok játékért, előadásért, kirándulásért, kézműves foglalkozásokért, és az angyalkákért (akiktől az ajándékokat kaptuk és akinek adtunk is). Hálával gondolunk vissza azokra a napokra, és az októberi rövid napok közepette egyre gyakrabban jut eszünkbe egy kis hittanosunk mondata: "Laci, hazamegyünk, anya kimossa a cuccunkat, és akkor holnap után jöhetünk is vissza!"

« 2024. május »
május